MANAVGATLILAR İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU

MANAVGATLILAR İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU

Manavgat Belediyesi, vatandaşların birlik ve beraberlik duygularını güçlendirmek, toplumsal huzura katkı sağlamak, manevi değerleri yaşatmak maksadıyla her sene olduğu gibi bu sene de Ramazan çadırlarını kurdu.

DJI_20240311191610_0007_D

Manavgat Atatürk Kültür Merkezi önünde kurulan iftar alanına, CHP Antalya Milletvekili Aliye Coşar, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, CHP Manavgat İlçe Başkanı Oykun Başar, CHP Manavgat Belediye Başkan Adayı Doktor Niyazi Nefi Kara, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve CHP meclis üyesi adayları, oda başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar ve binlerce vatandaş katıldı. AKM meydanında ikram edilen 5 bin kişilik yemekte ilk gün menüsü ise Ezogelin çorba, Çoban kavurma, Şehriyeli pirinç pilavı, salata ve tatlı oldu.

DJI_20240311192149_0014_D

KARA; “RAMAZAN ARINMA AYIDIR”

Manavgat Belediyesi’nin iftarına katılan CHP Manavgat Belediye Başkan Adayı Niyazi Nefi Kara, Ramazan Ayı’nın bir arınma dönemi olduğunu söyledi. Nefi Kara, “Ramazan 11 ayın sultanı. Ramazan, ayı aç kalma değil bir arınma dönemidir. İnsanların kötülüklerden, hırslarından arınmasıdır. Maneviyat yüklü bir aydır. İnşallah barış içinde, huzur içinde geçer. Her sene olduğu gibi yoğun bir katılım var. İftar çadırlarımıza devam edeceğiz, bir yandan da insanlarımızı sosyal ve ekonomik açıdan da daha iyi şartlara getirmek için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

DSC_4550

HALKIN İMKANLARINI HALKA SUNUYORUZ

Manavgat Belediyesi’nin kendi öz kaynaklarını daime halkla paylaştığını belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Ramazan ayının birlik, beraberlik ve paylaşma duygusunu pekiştirdiğini söyledi. Başkan Sözen, ““Geldiğimiz günden itibaren bu Ramazan çadırlarımızı faal hâle getirdik. Bizim gibi Müslüman toplumlar için dini bayramlarımız, günlerimiz son derece özel. Dolayısıyla bu özel günlerde insanların bir arada olması, birbirine karşı hoşgörülü olması, beraber lokmalarını paylaşmaları son derece önemli. Bizler için de ruhani duygularımızın üst seviyede olduğu sürelerde toplumla bir arada olmamız önemli. Onun için bu iftar çadırlarını her yıl önemsiyoruz. 30 gün boyunca hemşerilerimizle, Manavgat’a yerleşen kardeşlerimizle bir arada oluyoruz. Her zaman ifade ettiğimiz gibi bu imkanlar toplumun kendi imkanları.

DSC_4615

Biz bahşetmiyoruz, lütfetmiyoruz. Toplumun olan bu imkanlarla, topluma ön ayak oluyoruz. Herkes hoş geldi. İnşallah bu 30 günümüzü huzurla, beraberce geçireceğiz. Aynı zamanda eski beldelerimiz olan 9 büyük mahallelerimizde de iftar çadırlarımızı kuruyoruz. Oralarda da tıpkı burası gibi hemşerilerimizle lokmalarımızı paylaşıyoruz. Vatandaşlarımız istediği takdirde, menü bedelini karşıladığı takdirde, rahmetli olmuş büyüklerine, ailelerine yönelik bu yemeği sahiplenebiliyorlar. Artık geleneksel hâle geldi. Bu yılda ben, kendi ailem, babam, dedelerim, bütün aile büyüklerimin ruhlarına gönderebilmek adına bugünü sahiplendik. İnşallah Allah kabul eder. Şimdiden Ramazan’ımızın huzurlu geçmesini, sağlıklı geçmesini, her şeyin herkesin gönlüne göre olmasını dileyerek kendilerine ait olan bu imkanları kullanan bütün hemşehrilerime saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

DSC_4533

DSC_4547

DSC_4613

DSC_4595

DSC_4638

DSC_4696

DSC_4577