MANAVGAT’TA İLK İFTAR HEYECANI

Manavgat Belediyesi’nin Atatürk Kültür Merkezi Meydanı’na kurduğu iftar çadırı, Ramazan ayının ilk gününde 5 bini aşkın vatandaşı ağırlarken, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, ilk iftar yemeğini kendisi dağıttı.

5-DJI_0579

YEMEKLER BAŞKAN SÖZEN’DEN

Manavgat Belediyesi Ramazan ayı nedeniyle Atatürk Kültür Merkezi önünde iftar çadırlarında 5 bin kişilik iftar yemeği verildi. Ramazan ayının ilk iftarına,Belediye Başkanı Şükrü Sözen, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, belediye meclisi üyeleri, belediye başkan yardımcıları ve vatandaşlar katıldı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, iftar öncesinde vatandaşlarla sohbet etti, Ramazan aylarını kutladı. Manavgat Belediyesi’nce her şey düşünülerek hazırlanan iftar çadırları, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Başkan Şükrü Sözen, kuyrukta bekleyen vatandaşlara su dağıtımı yaptı.

04-DSC_8970

ÖNCE DAĞITTI SONRA KUYRUĞA GİRDİ

Mercimek çorbası, kavurma, pilav, salata, ayran ve tulumba tatlısından oluşan ilk iftar yemeğini uzun süre vatandaşlara kendi dağıtan Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Ramazan ayının ilk gününde geleneksel hale getirilen iftar yemeğini vermekten memnuniyet duyduklarını söyledi. Başkan Şükrü Sözen, Ramazan ayı boyunca her gün Atatürk Kültür Merkezi önünde, 9 mahallede ise belirli günlerde kurulacak iftar çadırlarında halkla buluşacaklarını söyledi. Sözen, daha sonra vatandaşlarla birlikte kuyruğa girip yemeğini aldı ve iftarını yaptı.

12-DSC_9045

İMKANLARIMIZI PAYLAŞIYORUZ

Sözen, "Belediyemizin imkanlarını tüm halkımızla paylaşmak bizim vazifemiz. Bu yüzden her yıl Ramazan çadırı oluşturup lokmamızı paylaşma ihtiyacı hissediyoruz. İki yıldır pandemi nedeniyle halkımızla iftarlarda birlikte olamamıştık. Burada huzurlu bir ortam var. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayını birlik, beraberlik içinde geçirmekten son derece mutluyuz. Ramazan ayında Atatürk Kültür Merkezi önünde her gün 5 bin kişiye iftar verirken aynı zamanda da 9 büyük mahallemizde de kuracağımız iftar çadırlarımızla halkımızla buluşup kucaklaşacağız. Özellikle böyle özel ve kutsal günlerde bir arada olmanın, o havayı teneffüs etmenin ayrıcalığı bir başka. Böyle bir atmosferi de yaşamak bizleri de son derece mutlu ediyor” dedi.

4-DJI_0573

06-DSC_8978

08-DSC_8990

31-DSC_9159

33-DSC_9168

22-DSC_9097

18-DSC_9081

23-DSC_9104

24-DSC_9105

25-DSC_9110

29-DSC_9127