MANAVGAT’TA 23 NİSAN COŞKUSU

MANAVGAT’TA 23 NİSAN COŞKUSU

Manavgat Belediyesi’nin eğitim kurumları Side, Çolaklı, Sarılar, Taşağıl Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencileri ile Ilıca Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi, Manavgat Belediyesi Çocuk Korosu ve Çocuk Kültür Merkezi öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı muhteşem etkinlikler düzenleyerek kutladı.

1 (1)

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını daha coşkulu bir şekilde kutlamaları amacıyla muhteşem bir etkinlik programı hazırlattı. Manavgat Belediyesi’ne bağlı eğitim kurumlarının organize ettiği kutlama programı kapsamında Çocuk Kültür Merkezi, Ilıca Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi, Side, Sarılar, Çolaklı ve Taşağıl Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde eğitim gören öğrenciler, öğretmenleriyle birlikte Atatürk Kültür Merkezi’nde gösteri düzenledi. Öğretmenleriyle birlikte ilk olarak Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan yüzlerce çocuk, ellerinde Türk Bayrakları ile AKM’ye kadar kortej düzenledi. Manavgat Belediyesi’nin Özgürlük Bandosu da Cumhuriyet ve çocuk marşları ile yürüyüşe eşlik etti. Yürüyüşe Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, CHP Manavgat İlçe Başkanı Oykun Başar, İYİ Parti Manavgat İlçe Başkanı Hüseyin Ergen, Demokrat Parti İlçe Başkanı Aylin Tezcan Çelik, CHP Antalya Milletvekili Adayı Aliye Coşar, Manavgat Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri, aileler ve binlerce vatandaş katıldı. Manavgat Belediyesi, çocukların eğlenebilmesini sağlamak amacıyla Yeşilçam’ın unutulmaz karakterleri Kemal Sunal, Adile Naşit, Ayşen Gruda ve Şener Şen’in görselini canlandıran animasyon ekibini de korteje dahil etti.

1 (2)

AKM ÖNÜ’NDE BÜYÜK ŞENLİK

23 Nisan kutlamalarına katılan binlerce çocuk, Manavgat Belediyesi tarafından kurulan şişme oyun grupları, akrobasi gösterileri, mini kulüp alanları ile bayramı coşkuyla kutladı. Manavgat Belediyesi’nin eğitim kurumları ise büyük bir özenle hazırladıkları şiir, dans ve halk oyunları gösterilerini kent halkına sergiledi. Çocuklar ve öğretmenler, günün anlamına ithafen farklı ulusların yöresel kıyafetlerini ve Türk Bayrağının rengi olan kırmızı- beyaz elbiseleri giydi. Çocukların muhteşem performansı, izleyenlerden büyük alkış aldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Manavgat Belediyesi’nin eğitim kurumları Side, Çolaklı, Taşağıl ve Sarılar kreşleri ile Çocuk Kültür Merkezi ve Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencilerinin katıldığı “Manavgat Cumhuriyetimizin 100’ncü Yılına Çok Yakışıyor” konulu resim yarışmasında dereceye girenlere de ödüller verildi. Resim yarışmasında dereceye giren Duru Pota, Mehmet Kağan Gün, Nehir Akaba, Asel Göknur Yıldırım, Azra Mina Öz, Sevimnaz Rüzgar, Gülnoza Obıdova, Furkan Ali Şimşek ve Arda Işın ödüllerini Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, CHP Antalya Milletvekili Adayı Aliye Coşar ve Demokrat Parti Manavgat İlçe Başkanı Aylin Tezcan Çelik’in elinden aldı.

DSC_7560

BAŞKAN SÖZEN MAKAMI DEVİR ETTİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle temsili olarak makamını Manavgat Hacı Şayeste- Mustafa Güneş İlköğretim Okulu öğrencileri 8-E sınıfı öğrencisi 14 yaşındaki Sude İbiş, 7-D sınıfı öğrencisi 13 yaşındaki Taila Nisa Öztürk ve 6-C sınıfı öğrencisi 13 yaşındaki Mustafa Kemal Şanlı’ya devir etti. Temsili başkanlar, okullarından Manavgat Belediye Başkanlığı makam aracıyla alındı. Başkan Şükrü Sözen, başkan yardımcıları ve Özel Kalem Müdürü Hatice Sözen, yeni başkanları büyük bir nezaket örneği göstererek kapıda karşıladı. Başkanlık makamına oturan öğrenciler, merak ettikleri tüm soruları Başkan Şükrü Sözen’e sordu. Başkan Şükrü Sözen ve başkan yardımcıları, temsili başkanlara yapılan hizmet ve projeler hakkında bilgi verdi.

DSC_7561

SÖZEN; MANAVGAT’A YAKIŞIR KUTLAMA OLDU

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın Manavgat’a yakışır bir şekilde kutlandığını belirtti. Başkan Şükrü Sözen, “Cumhuriyet’imizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan’ı, Manavgat’ımıza yakışır bir şekilde coşkuyla kutladık. Eğitim kurumlarımız ve öğrencilerimizi, Cumhuriyet ve Atatürk değerlerine bağlı bir şekilde geleceğe hazırlıyoruz. Atamızın emanetlerine ve kazanımlarına sahip çıkacağız ve bayramlarımızı coşkuyla kutlayamaya devam edeceğiz. Etkinlikte emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma ve çocuklarımıza yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

DSC_7564

DSC_7571

1 (4)

DJI_0201

DSC_7637

DJI_0203

DJI_0215

DJI_0258

DSC_7567

DSC_7576

DSC_7594

DSC_7600

DSC_7610

DSC_7623

DSC_7657

DSC_7662

DSC_7671

DSC_7674

DSC_7799

DSC_7810

DSC_7812

DSC_7823

DSC_7825

DSC_7836

DSC_7845

DSC_7849

DSC_7856

DSC_7889