MANAVGAT’IN EĞİTİM YUVASI; İBRAHİM SÖZEN GENÇLİK MERKEZİ

MANAVGAT’IN EĞİTİM YUVASI; İBRAHİM SÖZEN GENÇLİK MERKEZİ

MANAVGAT’IN EĞİTİM YUVASI; İBRAHİM SÖZEN GENÇLİK MERKEZİ

Yüzlerce genç, kadın ve çocuk kursiyere 13 dalda eğitimlerin verildiği Manavgat Belediyesi İbrahim Sözen Gençlik Merkezi, kentin eğitim yuvası haline geldi.

DSC_0356

13 BRANŞTA 350 ÖĞRENCİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in kadın, genç ve çocukların farklı yönlerini ortaya çıkararak kişisel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla hizmete açtığı İbrahim Sözen Gençlik Merkezi, kentin eğitim yuvası haline geldi. Her yıl binlerce öğrencinin eğitim aldığı İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’nde kış kurs döneminde 13 dalda 400 kursiyer, ahşap boyama, basit iğne nakışı, dekoratif tablo yapımı, iğne oyası, kum sanatı, resim, ipek böceği kozası, rölyef, pilates, zumba, tel kırma, Almanca ve İngilizce dersleri alıyor.Kursiyerler, aldıkları eğitim sayesinde hem kendilerini geliştiriyor, hem de farkındalık yaratan eserlerini satarak aile ekonomilerine de katkı sağlıyor. İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’ne en çok kadın kursiyerler ilgi gösteriyor.

DSC_0391

BAŞKAN SÖZEN’DEN DESTEK ZİYARETİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, bugüne kadar binlerce çeşitli branşlarda eğitim aldığı İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’ne başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile ziyaret gerçekleştirerek el emeği göz nuru eserlerini büyük bir beğeniyle inceledi. Tablolar, ahşap boyama eserleri, iğne oyası ve nakışlar, ipek böceği kozası çalışmalarını inceleyen Başkan Sözen, kursiyerlerden eserler hakkında bilgi aldı. Başkan Şükrü Sözen, İbrahim Sözen Gençlik Merkezi kursiyerlerinin aldıkları eğitim sayesinde adeta birer sanatçıya dönüştüklerini söyledi.

DSC_0407

KADINLARIMIZI DESTEKLİYORUZ

Başkan Şükrü Sözen, “Kadın, genç ve çocuklarımız İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’mizde kendilerini geliştirme imkanı buldu. Manavgat Belediyesi ailesi olarak, üreten toplumun, farklı bakış açısını ortaya çıkaran bireylerin hep bir adım önde olmasını arzuladık. Özgüvenle çalışan Türk kadınının yaşamımızdaki her şeyi güzelleştirebileceğini biliyoruz. Kadınlarımıza, aynı bilinçle destek ve imkan sunmaya devam edeceğiz. Tüm kursiyerlerimizin ellerine ve emeklerine sağlık. Onların başarısında ve emeklerinde bizim de katkımız olduysa ne mutlu” dedi. Ziyaretin ardından kursiyerler, kendi hazırladıkları ikramlıkları tattıktan sonra Başkan Şükrü Sözen’le bol bol hatıra fotoğrafı da çektirdi.

DSC_0411

DSC_0362

DSC_0313

DSC_0316

DSC_0325

DSC_0327

DSC_0335

DSC_0365

DSC_0430

DSC_0435

DSC_0443

DSC_0378