MANAVGAT’IMIZ İÇİN SEVİNDİRİCİ GELİŞMELER

MANAVGAT’IMIZ İÇİN
SEVİNDİRİCİ GELİŞMELER

Değerli hemşehrilerim,

Her geçen gün büyüyüp gelişen Manavgat’ımızda kentimizin ihtiyaçları noktasındaki büyük yatırımlarla ilgili olarak sevindirici gelişmelerin yaşandığını siz değerli halkımızla paylaşmak istiyorum. Bilindiği gibi, Manavgat’ımızın modern bir HASTANEYE mutlak surette ihtiyacı olduğu gibi yine çağdaş görünümlü bir CANLI HAYVAN PAZARINA da ihtiyacı vardı.

Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Sn. Ahmet Ali Erol ve Antalya İl Başkanı Sn. İbrahim Ethem Taş ile yaptığımız birebir görüşmelerimizde hastane ve canlı hayvan pazarı yatırımlarının Manavgat’ımız için ne kadar önem arz ettiği konusunda hem fikir olduğumuzu daha önce de siz değerli hemşehrilerimle paylaşmıştım.

Birinci olarak Manavgat Belediyemizin 4 yıldır gereklerini yerine getirmesine rağmen tahsisini alamadığı CANLI HAYVAN PAZARI’nın “TAHSİS OLUR” yazısını Milli Emlak Müdürlüğü’nden nihayet aldığımızı müjdelemek istiyorum. Projesi zaten hazır olan Canlı Hayvan Pazarı’nı süratle hayata geçireceğiz. Manavgat Belediyesi bu konuda hızlı adımlar atacaktır.

İkinci olarak da kentimizin çok çok acil ihtiyacı olan hastane ile ilgili olarak da olumlu adımlar atılmıştır. Yapılması planlanan hastaneye ek alanın dahil edilmesi konusunda bölgenin ihtiyaçları ve Milli Emlak Müdürlüğünün talebi doğrultusunda 1/25000 ve 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliklerinin Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nce onaylanmasına destek vererek önayak olduk. İşlemleri hızlandırarak 1 aylık zaman kazanmak amacıyla 1/1000 ölçekli planın onaylanması için 2 Haziran 2021 Çarşamba günü yapılacak olan Manavgat Belediyemizin Haziran Ayı Meclis Toplantısı gündemine aldık. İnşallah meclis toplantımızda bu konuyu olumlu bir şekilde neticeye götüreceğiz.

Bu gelişmeler uzun süredir Manavgat siyasetinin özlediği müşterek çalışmalardır. Manavgat’ımızın menfaati için yapılan her işbirliği, takdire şayandır.

Bu vesileyle, Canlı Hayvan Pazarı’nın tahsisi noktasında Manavgat Belediyemize samimiyetle destek veren Sn. Ahmet Ali Erol ve aynı özveriyle, ilgili kurumlarla üst üste görüşmeler yaparak tahsisin verilmesine destek sağlayan Sn. İbrahim Ethem Taş’a yürekten teşekkür ediyorum.

Kamuoyuna saygılarımla

Şükrü SÖZEN

Manavgat Belediye Başkanı