MANAVGAT BELEDİYESİNDEN TOPLU YIL SONU SERGİSİ AÇILIŞI

MANAVGAT BELEDİYESİNDEN TOPLU YIL SONU SERGİSİ AÇILIŞI

Manavgat Belediyesi’ne bağlı hizmet veren Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi, Manavgat Belediyesi Huzurevi ve Çocuk Kültür Merkezi öğrencileri Atatürk Kültür Merkezi’nde yıl sonu sergisi düzenledi. Sergi açılışı sonrasında Çocuk Kültür Merkezi öğrencileri muhteşem bir gösteri düzenledi

DSC_1377

Düzenlenen etkinliklere CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar, Manavgat Belediyesi Başkanı Şükrü Sözen’i temsilen Belediye Başkanı yardımcıları, huzurevi sakinleri, birim müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı. Huzurevinden yaşayan büyüklerin yaptığı resimler, Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencilerinin dönem boyunca yaptıkları el işi, dikiş nakış, takılar ve Çocuk Kültür Merkezi öğrencilerinin de çizgi film karakterlerini canlandırdığı eserler, AKM Fuayesinde sergilendi. Serginin açılış kurdelesi huzurevi sakinleriyle birlikte kesildi.

DSC_1388

ÇKM ÖĞRENCİLERİ ŞENLENDİRDİ

Çocuk Kültür Merkezi’nden 210 öğrencinin katıldığı yıl sonu gösterileri ponponlu modern dans gösterisiyle başladı. Eğlenceli etkinlikte öğrenciler, zumba kids dans gösterisi, masal kahramanları dansı, lirik dans gösterisi, Hint dans gösterisi, şiir dinletisi, cici kızlar gösterisi, müzik dinletisi ve jimnastik kurdele dans gösterileriyle velilerine hünerlerini sergiledi. Öğrenciler etkinlik sonrasında ellerinde bayraklarla İzmir Marşı’nı da hep bir ağızdan söyledi.

DSC_1393

BAŞKAN SÖZEN, “GURUR DUYUYORUZ”

Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencileri eğitimlerin kendilerine birçok şey kattığını ve özgüvenlerini burada kazandıklarını belirterek Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e teşekkür etti. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Hem huzurevinde yaşamlarını sürdüren büyüklerimiz hem Yaşam Merkezi öğrencilerimiz hem de Çocuk Kültür Merkezi öğrencilerimiz eserlerini sergiledi. Büyüklerimizin huzurevindeyken rahatı ve huzuru için yaptığımız çalışmalara aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Hayata geçirdiğimiz özel kurslarımızla, engelsiz dostlarımızın kendilerini geliştirme ve toplum yaşamına dahil olma imkanı bulmalarından dolayı son derece gururluyuz’’ dedi.

DSC_1403

DSC_1424

DSC_1442

DSC_1455

DSC_1491

DSC_1548

DSC_1313