MANAVGAT BELEDİYESİ’NİN MANBİS UYGULAMASI YENİLENDİ

MANAVGAT BELEDİYESİ’NİN MANBİS UYGULAMASI YENİLENDİ

Manavgat Belediyesi’nin, hayata geçirdiği MANBİS (Manavgat Belediyesi Bisiklet Kiralama Sistemi) uygulaması, yenilenerek bisiklet severlerin kullanımına açıldı. MANBİS’lerden özellikle gençler ve çocuklar yoğun bir şekilde yararlanmaya başladı

DSC_0008

BİSİKLETLE SAĞLIKLI YAŞAM

Manavgat Belediyesi’nin kent halkına sporu sevdirmek, trafiği rahatlatmak ve sağlıklı yaşama teşvik etmek amacıyla başlattığı MANBİS ( Manavgat Belediyesi Bisiklet Kiralama Sistemi) uygulaması, yenilenerek faaliyete geçirildi. 6 durak noktasında 50 adet bisiklet ile Manavgat halkının hizmetine sunulan MANBİS’lerin kullanımı, cep telefonlarına indirilecek olan uygulama sayesinde oldukça kolaylaştırıldı.

DSC_0011

6 DURAKTAN KİRALANABİLECEK

Vatandaşlar, Cumhuriyet Meydanı, Zindan Kalesi, Titreyengöl, Boğaz Mevki, Side ve Akdeniz Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bölgelerinde bulunan duraklardan 7-24 bisikletlerini kiralayabilecek. Yararlanacak olanlar bisikletlerde yerleştirilen güneş paneli destekli USB sayesinde telefonlarını şarj etme imkanı da bulacak. Bisiklet Kiralama sisteminde ilerleyen süreçte 2 kişilik bisikletler ve çocuk bisikletleri de yer alacak.

DSC_0017

CEP TELEFONU UYGULAMASIYLA

Hayata geçirilen kolay uygulamaya göre bisiklet kiralamak isteyenler öncelikle MANBİS mobil uygulamasını cep telefonlarına indirerek üyeliklerini gerçekleştirecek. Üye ise, uygulamaya SMS doğrulaması ile giriş yapabilecek. İlk kez abone oluyorsa, kredi yükleme sayfasından yüklemek istediği tutarı girerek ödemeyi gerçekleştirebilecek. Uygulamada istasyonların haritada gösterildiği sayfada “kirala” butonuna basılarak açılan ekrandaki karekod cep telefonu ile okutularak kiralama işlemi tamamlanacak.

DSC_0031

SÖZEN, “HERKES KULLANMALI”

Cep telefonu yönlendirmesiyle kiralaması kolaylaştırılan MANBİS’ler özellikle gençlerden büyük ilgi görmeye başladı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen MANBİS projesinin eksiksiz bir şekilde hayata geçirilmesi amacıyla yoğun çalışma yaptıklarını söyledi. Başkan Sözen, MANBİS projesiyle bisiklet kullanımının yaygınlaşacağını, bu durumun da sağlıklı yaşamı ve trafiğin rahatlamasını beraberinde getireceğini söyledi. Manavgat’ın bisiklet kullanımına en elverişli kentlerden birisi olduğunu belirten Başkan Sözen, tüm bisiklet severleri MANBİS kullanmaya davet etti.

DSC_0013

DSC_0037

DSC_0041

DSC_0045

DSC_0052

DSC_0060

DSC_0075

DSC_0079

DSC_0083

DSC_0093

DSC_0112

DSC_0114

DSC_0001