MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN PARK ATAĞI

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN PARK ATAĞI

Manavgat Belediyesi, “Her Mahalleye Bir Park” projesi kapsamında park yapım çalışmalarına hızla devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, son olarak Mimar Sinan, Şelale, Ilıca ve Saraçlı Mahallelerinde park yapım çalışmalarını tamamladı

EVRENSEKİ (1)

DAHA YEŞİL BİR KENT

Manavgat Belediyesi’nin, kent genelinde yeşil alan miktarını arttırmak ve çocukların gönüllerince eğlenebilecekleri sosyal alanlar oluşturmak amacıyla başlattığı “Her Mahalleye Bir Park” projesi tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle çocuklardan gelen park isteklerine kayıtsız kalmayan Manavgat Belediyesi, Mimar Sinan, Ilıca, Saraçlı, Şelale ve Mahalelleri’nde modern park yapımlarını tamamladı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Mimar Sinan Mahallesi’ndeki 512 m2’lik alana ağaç dikimi ve yeşil alan çalışması, Ilıca Mahallesi’ndeki 859 m2’lik alana spor aletleri ve oyun grupları, Şelale Mahallesi’ndeki 851 m2’lik alana çocuk oyun grubu, Saraçlı Mahallesi’ndeki 1078 m2’lik alana ise mangallı ve mangalsız kamelyalar, fitness grubu, çocuk oyun gruplarını kazandırdı. Ayrıca yapımına devam edilen Evrenseki Mahallesi’ndeki 714 metrekarelik park alanında ise yeşil alan miktarı arttırılarak, oyun grupları, dinlenme ve yürüyüş yolları da yapılacak.

EVRENSEKİ (2)

ILICA (2)

HER YIL ARTARAK DEVAM EDİYOR

Manavgat Belediyesi’nin kent halkına ve çocuklara yönelik “Her Mahalleye Bir Park” sosyal projesi, mahallelere hem yeni nefes alanları kazandırmanın yanısıra kenti betonlaşmadan da uzak tutuyor. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen göreve geldiği 2009 yılından itibaren kişi başına düşen yeşil alan miktarını her yıl artırmaya devam ediyor. Bu kapsamda son olarak yeşil alan miktarı Şelale Mahallesi’nde 7 bin 782 m2’ye, Mimar Sinan Mahallesi’nde 8 bin 685 m2’ye, Evrenseki Mahallesi’nde 13 bin 51 m2’ye, Ilıca Mahallesi’nde 10 bin 989 m2’ye çıkarıldı. Bölge sakinleri, yapılan park hizmetlerinden son derece memnun olduklarını dile getirerek Manavgat Belediyesi ekiplerine ve Başkan Şükrü Sözen’e teşekkür etti.

ILICA (3)

BAŞKAN SÖZEN’DEN YEŞİL ALAN VURGUSU

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, modern park yapımlarının hız kesmeden devam edeceğini dile getirdi. Başkan Sözen, “Her Mahalle’ye bir Park” projesi ile de kentimizde hem çocuklara gönüllerince oyun oynayabileceği, alanları oluşturuyoruz hem de vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirebileceği sosyal yapıları hayata geçiriyoruz. Ayrıca Manavgat’ımızı daha yeşil bir görünüme kavuşturarak kişi başına düşen yeşil alan miktarını da arttırmış oluyoruz. Modern park yapımımız 106 mahallede gerçekleşmeye devam edecektir. Hizmete sunduğumuz parklarımız halkımıza ve çocuklarımıza hayırlı olsun” dedi.

ILICA (4)

ILICA (5)

ILICA (6)

ILICA (7)

MİMAR SİNAN (1)

MİMAR SİNAN (2)

SARAÇLI (1)

SARAÇLI (2)

SARAÇLI (3)

SARAÇLI (4)

SARAÇLI (5)

SARAÇLI (7)

SARAÇLI (8)

SARAÇLI (9)

ŞELALE (1)

ŞELALE (2)

ŞELALE (3)