MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN MUHTEŞEM SÜNNET ŞÖLENİ

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN MUHTEŞEM SÜNNET ŞÖLENİ

Manavgat Belediyesi, bu yıl sünnet ettirdiği 210 çocuk için Boğaz Otel’de muhteşem bir sünnet şöleni hazırladı. Erkekliğe ilk adımını atan çocuklar, oyun aktiviteleri ve konserle unutulmaz bir akşam yaşadı.

1

BAŞKAN AMCAYLA ŞEHİR TURU

Manavgat Belediyesi tarafından muhteşem bir şekilde düzenlenen Sünnet Şöleni, Boğaz Otel’de düzenlenen konser ve oyun aktiviteleriyle kutlandı. Daha önceden çeşitli hastanelerde sünnet işlemi gerçekleştirilen 210 çocuk, sünnet düğünü öncesinde Manavgat Belediyesi ekipleri tarafından tüm elbiseleri eksiksiz bir şekilde giydirildi. Hatıra fotoğrafı için Atatürk Kültür Merkezi’ne aileleriyle birlikte gelen çocuklara, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’de eşlik etti. AKM’de düzenlenen fotoğraf çekiminde çocuklar, başkan amcalarıyla birlikte Türk Bayrağı ile coşku dolu bir şekilde şarkılar ve marşlar söyledi. Hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından 18 araçla şehir turu yapan çocuklar, saat 16.00’da Boğaz Otel’e geldi. Manavgat Belediyesi tarafından çocukların gönüllerince eğlenmeleri amacıyla şişme oyun grupları, bando, oyun karakterleri, akrobasi gösterileri, pamuk şeker gibi aktiviteler de düzenlendi. Çocuklar ve ailelerle bire bir ilgilenen Başkan Şükrü Sözen, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi, sohbet etti.

2

210 ÇOCUĞA ALTIN TAKILDI

Muhteşem bir sünnet düğünü olması için tüm imkanlarını seferber eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, erkekliğe ilk adımını atan bütün sünnet çocuklarına altın taktı. Takı törenine, eşi Hatice Sözen, belediye başkan yardımcıları, CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar, belediye meclis üyeleri, oda başkanları, stk temsilcileri ve muhtarlar da katıldı. Tören sonrasında sahneye çıkan yerel sanatçı Serdar Şengül ve Fulya, popüler ve oyun havalarından oluşan şarkılarıyla herkesi coşturdu. Ailelerin eğlencesine Başkan Şükrü Sözen ve eşi Hatice Sözen’de katıldı.

4

SÖZEN; MANAVGAT’IMIZ SİZLERLE GÜZEL

Sünnet şöleninde konuşma gerçekleştiren Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat ailesini birlikte kurduklarını ve tüm güzel şeyleri birlikte yaşama arzusu duyduklarını belirtti. Başkan Şükrü Sözen , “Öncelikle sizlerle birlikte bu keyifli ortamda olmaktan duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum. Çocuklarımızın bugün ki keyfi ve sevinci ve sizlerin bunların içinde yer almanız inanın bizleri de mutlu etti. Her zaman ifade ettiğim bir şey var Türkiye’de doğmaktan ve bu ülkenin bir vatandaşı olmaktan gurur duydum. Manavgat gibi bir kentte yaşıyor olmaktan ve en önemlisi sizler gibi hemşerilerimizle ülkemizin dört bir yanından gelip Manavgat ailesini oluşturmaktan gurur duyuyorum. Bunu bütün samimiyetimle ifade ediyorum. Manavgat, sayenizde güzel insanların yaşadığı bir kente dönüştü. Her birinizin yaşadığı sıkıntıyı, sorunları ve güncel dertleri çok iyi bilen bir insanım. Bugün, yaptığımız sosyal, sportif ve kültürel aktivitelerin tamamında siz varsınız. Yaşadığınız güncel sorunları bir nebze unutturabilmek ve güne dahil olarak pandemi ve yangın gibi zorlu süreçlerin üzerimize bindirdiği olumsuzlukları gidermek adına faaliyetlerimizi hızla hayata geçirmeye gayret ediyoruz. Ben öncelikle Manavgat Belediyesi’nde beraber mesai yaptığımız arkadaşlarım adına sizlere teşekkürü bir borç biliyorum. Neden diye soracak olursanız Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, geleceğimizin teminatı dediği çocuklarınızı, bizlere emanet ettiniz ve bugün onları bizimle güven içinde paylaştınız. Her birinizin bu çocuklarımızı kendi imkanlarınızla sünnet ettirebileceğinizden eminim. Ama lütfettiniz ve her biriniz bu güzel çocuklarımızla bizleri bir araya getirerek bu fırsatı verdiniz. Bizlerde Manavgat Belediyesi olarak bu heyecanın bir parçası olduk bunula ilgili tüm kalbimle sizlere teşekkür ediyorum. Çocuklarımız layık olduğu şekilde güzel ve özgüvenli bir şekilde yetişirse bu ülkenin sözde değil özde güvencesi haline gelecektir. Onlarla güzel bir kortej yaparak şehir turu gerçekleştirdik, bugün dolu dolu aktivitelerde bir araya geldik.

5

Gün boyunca hep dua ettim içinden. Allah’ım hiçbir zaman yüzlerinde ki bu masumiyeti ve bu güzel tebessümü eksik bırakma diye. Onları sizler kadar bizde çok seviyoruz. Allah’ım her birini korusun. 10 yıldır bu aktiviteyi gerçekleştiriyoruz. Birçok projeyi neticeye götürdük sizlerle birlikte bugüne kadar ama beni en çok mutlu eden ve hayatıma etki eden iki proje var. Bir tanesi bugün olduğu gibi çocuklarımızla sünnet şölenini gerçekleştirmek diğeri de köylerimizde ki emekçi kadınlarımızla birlikte yaptığımız Toros Kadınları gezileri. Çocuklarımıza ve gençlerimize önem veriyoruz. Ondandır ki, kreşlerimizde, yurtlarımızda ve eğitim kurumlarımızda onların geleceğine katkı sunmaya gayret ediyoruz. Atatürkçü eğitim kadromuzla birlikte onları geleceğe sağlam bir şekilde hazırlıyoruz. Çocuklarımızın sünnetini yapan hastanelere de ayrıca teşekkür ediyorum. Yaşam Hastanesi, Özel Akdeniz Hastanesi, Hisar Tıp Merkezi, Anadolu Hastanesi ekibine hijyenik bir ortamda sünnet işlemini gerçekleştirdiği için teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki onların içinden yöneticiler ve idareciler çıkacak. Özgüvenli yetişmelerini arzuluyoruz. Bu güzel günü birlikte geçirdiğimiz için ben tüm ailelerimize yürekten teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza güzel bir gelecek temenni ediyorum” dedi.

5-1

6-1

7

8

9

10

10-1

11

12

12-1

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

T (8)

T (9)

T (10)

T (16)

T (19)

T (23)

T (31)

T (34)

T (36)

T (38)

T (39)