MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ANTİK SİDE’DE DUVAR BOYAMA ETKİNLİĞİ

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ANTİK SİDE’DE DUVAR BOYAMA ETKİNLİĞİ

Manavgat Belediyesi, kültürler arası diyaloğu arttırmak ve sanatın farklı yönlerini kente aktarmak amacıyla Side Antik Kenti’nde 2’nci “Duvar Boyama Sanat Günleri” etkinliği düzenledi.

25-29 Eylül tarihleri arasında Antik Side Kent Meydanı’ndaki etkinliğe, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, başkan yardımcıları, birim müdürleri ve sanatçılar katıldı. Etkinliği Uluslararası boyuta taşıyan Manavgat Belediyesi, Singapur’dan ünlü duvar boyama sanatçısı Barry Yeow ve Tacikistanlı ressam Safarshah Merdo’yu Duvar Boyama Sanat Günleri etkinliğine davet etti.

DSC_3470

DSC_3491

DSC_3514

DSC_3523Yerel ressamlar Çiğdem Özçelik, Cumali Telli ve Volkan Göral’la birlikte hayallerini duvara yansıtacak olan sanatçılara Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de destek verdi. Sanatçılarla birlikte eline fırça alan Başkan Sözen, büyük bir heyecanla duvar boyadı. Ressamlar, dünyaca ünlü Antik Side’de yapılan duvar boyama çalışmasında tarihi Apollon Tapınağı’nı çizecek. Ayrıca özgürlüğün simgesi olan defne yaprağını ağzında taşıyan Martı ile Side’nin tarihteki ismi olan Nar ve Side Limanı trafo üstündeki görselde yerini alacak. Sanatın farklı yönlerini tarih ve kültürle buluşturduklarını belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen,

DSC_3591

DSC_3578

DSC_3571hayallerin duvara yansıdığını söyledi. Başkan Sözen, “2’ncisi gerçekleştirdiğimiz Duvar Boyama Sanat Günleri, farklı hayal güçlerini ve farklı kültürleri bir araya getiriyor. Trafolarımızın temasının değişmesi ve renklenmesi bölgemize de farklılık katıyor. Çizimi yapılan görsellerin Side ile özdeşleşmiş olması da etkinliğimizi ayrıca farklı kıldı. Bu tür kültürel ve sanatsal çalışmalara devam edeceğiz. Katılım gösteren tüm ulusal ve yerel sanatçılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.