MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ALTINKAYA’YA ACİL DESTEK

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ALTINKAYA’YA ACİL DESTEK

Manavgat Belediyesi, artan COVİD-19 vakaları nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurul kararıyla karantina altına alınan Manavgat’ın Altınkaya (Zerk) Mahallesinde ekmek, su ve gıda malzemesi dağıtımı yaparak vatandaşların mağduriyetini giderdi.

DSC_1114Manavgat Belediyesi, COVİD 19 salgını nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurul Kararıyla karantina altına alınan merkeze 2 saat uzaklıktaki Manavgat’ın Altınkaya (Zerk) Mahallesi’ndeki vatandaşların mağduriyetini gidermek için harekete geçti. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in talimatı üzerine harekete geçen Belediye Sosyal İşler Müdürlüğü’nün özel koruma giysili acil yardım destek ekipleri, bölgeye giderek karantinalı vatandaşların acil ihtiyaçlarını giderdi. Belediye ekipleri, mahallede bulunan 180 hanenin kapılarını tek tek çalmak suretiyle ekmek, su, gıda malzemesi, maske gibi yardımları ulaştırdı. Zor günlerinde kapılarında Manavgat Belediyesi’nin ekiplerini gören mahalle sakinleri, duyarlılığı nedeniyle Başkan Şükrü Sözen’e teşekkür etti. Karantinadaki vatandaşlar, “Belediyemiz, bizi unutmadı. Bu zor günümüzde bizi yalnız bırakmadı. Başkanımıza ve buraya gelen ekiplerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

DSC_1158

Belediye ekipleri gün boyunca COVİD-19 tedbirlerine uyarak erzak ve destek paketlerini dağıttı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Bu hastalık nedeniyle halkımız zor günler geçiriyor. İlçe Hıfzıssıhha Kurul kararıyla karantina altına alınan Altınkaya Mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın da COVİD-19 hastalığının tehdidi altında olduğunu öğrenince çok üzüldük. Hasta olan vatandaşlarımıza büyük geçmiş olsun dileklerimi bu vesileyle iletiyorum. İnşallah sıkıntısız bir şekilde bu süreci atlatırlar. Karantina süreci oldukça zor. Biz de belediye olarak üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz. Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü’müzün özel koruma giysili acil yardım destek ekipleri gün içinde tüm mahalle halkımıza kapılarını çalmak suretiyle ulaşarak, “Geçmiş olsun” dileklerimizle birlikte onların ihtiyaç duyduğu malzemeleri teslim etti. Süreç içinde de yine ziyaretlerimiz devam edecektir. Tüm mahalle halkımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

DSC_1271

DSC_1177

DSC_1163

DSC_1029