MANAVGAT BELEDİYESİ CENAZE İŞLERİ 7/24 GÖREVDE

MANAVGAT BELEDİYESİ CENAZE İŞLERİ 7/24 GÖREVDE

Cenaze İşleri Şantiyesi Yenilendi

Manavgat Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Cenaze İşleri Hizmetleri ekibi, vatandaşların zor ve acılı günlerinde onları yalnız bırakmayarak her türlü desteği sunmaya devam ediyor. Cenaze İşleri ekibi, yeniden yapılan gasilhane ile daha temiz ve modern bir ortamda yıkama ve kefenleme işlemi gerçekleştiriyor.

DSC_5380

İnsan odaklı çalışma yürüten Manavgat Belediyesi’nin ekipleri, vatandaşların acısını hafifletmek ve bir nebze de olsa yardımcı olabilmek amacıyla 150 yazlık, 150 kışlık taziye çadırı ile 40 çalışan, 10 şoför, 2 adet cenaze nakil arabası, 2 adet cenaze yıkama arabası, 6 adet çadır arabası, gasilhane, bay ve bayan din görevlisi, mescit, sandalye, masa, defin işlemleri, taziye çadırlarına çay kazanı, cenaze sahipleri için şantiye alanında bekleme salonu gibi hizmetleri sırasıyla yerine getiriyor. Ekipler, sandalye, masa ve çadır ihtiyacını şantiyeye gelmeden karşılamak isteyen vatandaşlar için de Ilıca, Taşağıl ve Çolaklı Mahallelerinde de 18 bin sandalye ve 3 bin 500 masadan oluşan envanterini bu bölgelerde yaşayan vatandaşlara tedarik ediyor. Ayrıca Manavgat Belediyesi’nin erkek ve bayan din görevlileri, yıkama ve kefenleme işleminin ardından ailelerin istek duyması halinde taziye evleri ve mezarlıklara giderek Kuran okuma işlemini de gerçekleştiriyor.

DSC_5352

BAŞKAN SÖZEN; “ACILAR PAYLAŞTIKÇA AZALIR”

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Cenaze İşleri Hizmeti ekibinin çok hassas bir hizmette bulunduğunu belirterek acılı ailelere bir nebze de olsa destek olduklarını belirtti. Başkan Şükrü Sözen, “Cenaze İşleri ekibimiz, yer ve zaman mefhumu gözetmeksizin yakınlarını kaybeden ailelerimize çok özel bir hizmet götürüyor. Vatandaşlarımızın en zor günlerinde onları yalnız bırakmayarak yanlarında olmaya devam edeceğiz. Zor ve anlamlı bir görevi yerine getiren tüm çalışma arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Ayrıca, mevlit, düğün, kermes ve yemek vermek isteyen vatandaşlarımızın çadır, sandalye ve masa ihtiyacını da karşılıyoruz. Acılar paylaştıkça azalır. Manavgat Belediyesi, kent halkının hayatına dokunan tüm çalışmaları aynı kararlılıkla yerine getirmeye devam edecektir” dedi.

DSC_5356

DSC_5348

DSC_5367

DSC_5369

DSC_5376

DSC_5378

DSC_5387

DSC_5394

DSC_5397

DSC_5404

DSC_5338

DSC_0556

DSC_0573