MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Değerli hemşerilerim,

Bir Mübarek Ramazan ayını daha geride bırakarak, sevgimizi, umutlarımızı, dostluğumuzu, mutluluğumuzu paylaşma günü olan bayrama ulaşmanın huzur ve sevinci içerisindeyiz.

Tüm dünya ülkelerinin ve Türkiye’mizin, COVİD-19 tehlikesiyle mücadele ettiği, ekonomik sıkıntıların baş gösterdiği zorlu bir sürece denk gelen Ramazan ayı, bize yeni tecrübeler kazandırırken, toplumumuzdaki paylaşma, dayanışma, birlikte hareket etme duygularımızı pekiştirmemize vesile olmuştur.

Manavgat Belediyesi’nin gücü, halkın gücüdür. Bu süreçte, Manavgat Belediyesi olarak vatandaşımızın kendi imkanlarını, aracılık ederek halkımıza döndürmeye devam ettik. Sıkıntı yaşayan her kesimden vatandaşımıza katkı sağlamak için anlamlı projeler ürettik. İhtiyaç sahibi 2000 aileye her gün sıcak yemek ulaştırdık. Tam kapanma nedeniyle mahsulü elinde kalan üreticilerimize destek olmak amacıyla ürünlerini piyasa değerinden satın aldık. Aldığımız sebzeleri yine ihtiyaç sahibi doğru adreslere ulaştırdık. Evde bakım hizmetlerimiz ise tüm hızıyla devam etti.

Bizler içinde yaşadığımız eşsiz güzellikteki Manavgat’ımızın vatandaşları olarak büyük bir ailenin fertleriyiz. Bu büyük ailenin parçası olmanın verdiği aidiyet duygusuyla, Manavgat Belediyesi olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.Bu bilinçle Ramazan ayında olduğu gibi Manavgat halkımızın sorunsuz ve huzur dolu bir bayram geçirebilmesi için, üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye devam edeceğiz.

Tam kapanma sürecinde olmamızdan dolayı, belki sevdiklerimize, büyüklerimize sarılamayacağız, ellerini öpemeyeceğiz, küçüklerimize şekerlerini ikram edemeyeceğimiz ama kalplerimiz gelecek çok daha güzel günlerin hayaliyle her zaman olduğu gibi birlikte çarpacak.

Birlik ve beraberlik hislerimizle karşılamaya hazırlandığımız Ramazan Bayramı hepimize dargınlıkları, kırgınlıkları bir yana bırakarak barış, sevgi, kardeşlik hoşgörü içerisinde yaşamayı hatırlatır.

Ramazan Bayramının insanlık adına uzlaşmayı, hoşgörüyü, paylaşmayı, bölüşmeyi, aydınlığı, sosyal barışın sağlandığı, birlikteliklerin arttığı günleri beraberinde getirmesini diliyorum.

Tüm birimlerimiz mübarek Ramazan ayında olduğu gibi bayramda da sizler için gece gündüz seferber olacak, hizmetleri zamanında sizlere ulaştıracaktır.

Bu vesileyle tüm hemşerilerimin mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyor, sağlık, mutluluk, huzur ve güzel günler getirmesini diliyorum. Sevgi ve saygılarımla…

Şükrü SÖZEN

Manavgat Belediye Başkanı