MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN 2022 YENİ YIL MESAJI

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN 2022 YENİ YIL MESAJI

Değerli Hemşerilerim,

Türkiye’miz iyi-kötü anıları, üzüntü ve sevinçleriyle bir yılı daha geride bıraktı. Milletimiz ve Manavgat’ımız için çok daha güzel gelişmelerin yaşanacağına inandığım 2022 yılını, siz değerli hemşerilerimle birlikte karşılamanın mutluluğunu yaşıyorum.2021 yılının Temmuz ayında yaşadığımız büyük yangın felaketi nedeniyle Manavgat halkımızla çok büyük acıları hep birlikte yaşadık.

Neler hissettiğimi anlatabilmem mümkün değil. 12 gün sabahlara kadar bütün yüreğimle aynı acıları halkımızla yaşadım. En acılı, sıkıntılı, zorlu ve en çaresiz kaldığımız günlerdi o günler. “Şiddetli esen poyraz dursun”, “Yangın uçakları gelsin”, “Bu alevler son bulsun”, “Doğa kendini soğutsun” diye hep birlikte dualar ettik. 70 bin hektarlık orman ve tarım alanımız yandı. Kiminin evi, kiminin ahırı, koyunu kuzusu, keçisi, tavuğu, tarlası, deposu yandı. Genç kızların çeyizleri, çocukların bisikletleri, kundaktaki bebeğin battaniyesi, oyuncağı yandı. Tarladaki mahsul, hayvanların yemi, samanı alevlere yenik düştü. Çaresizce, bir aman dilenerek oraya buraya koşuşturduk. 7 can verdik amansız yangına. Analarımız, bacılarımız ağıtlar yaktı, yok olup gidenlerin ve anılarının ardından.

Manavgat Belediyesi her türlü zorluğa ve imkansızlıklara rağmen, yüce gönüllü insanların da katkısıyla insanlarımızın acısını almıştır.

Bu topraklar, bu ağaçlar kolay kolay yerine gelmeyecek. Ama umudumuzu, azmimizi hiçbir zaman yitirmedik ve yitirmeyeceğiz. “Her karanlık gecenin bir aydınlık bir sabahı vardır”” diyerek yolumuza hep birlikte devam ederek YARALARIMIZI SARACAĞIZ.

Bizler yepyeni umutlarla başlayacağımız bu güzel yıla ve siz değerli halkımıza layık olmak için var gücümüzle çalışmaya her zaman olduğu gibi devam ediyoruz. Geleceğimizin ümit ettiğimiz gibi olması için, hepimizin üzerine önemli sorumluluklar düşüyor. En önemli sorumluluğumuz da birbirimize karşı yardımsever, anlayışlı ve hoşgörülü olmak.

Başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere, sivil toplum kuruluşları ve toplumun tüm kesimleriyle birlikte, el ele vererek beraber yaşamak, çalışmak ve daha çok üretmek bizi aydınlık geleceğe taşıyacaktır.

Bizim bütün çabamız, halkımızın, çocuklarımızın, kadınlarımızın, büyüklerimizin yüzünü güldürmek, mutlu etmek içindir. Bu yüzden akılla, tutkuyla ve aşkla çalışıyoruz. Manavgat’ta ayrımsız, herkese eşit hizmet sunuyoruz. Kentimizi yenilemek için var gücümüzle çalışıyoruz. Biz yaşanabilir bir dünyanın emekle, çalışmakla, azim ve kararlılıkla mümkün olduğuna inanıyoruz. Esin kaynağımız ve yol göstericimiz ise her zaman olduğu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmaya devam edecek. Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine yaraşır bir belediyecilik yapmaktan onur duyuyoruz.

Şükrü Sözen

Yeni yıla umutlarımızla giriyoruz. Umutsuz, ümitsiz hiçbir insan kalmasın istiyoruz. Bu ülke, bu vatan dara düşmesin. Yeni yılda terör, kavgalar, savaşlar olmasın. Herkesin ekonomisi düzelsin. İşçimiz, esnafımız, emeklimiz evlerine rahatlıkla ekmek götürebilsin. Yangınlar yürekleri yakmasın. Çocukların ölmediği, şehitlerimizin olmadığı, anaların ağlamadığı, kadınların şiddete uğramadığı bir yıl olsun istiyoruz. Barış olsun, sağlık olsun yurdumuzda istiyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerimle tüm Antalya ve Manavgat halkının, mülki, askeri ve adli erkan ile kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan tüm personelin, belediye meclis üyelerimizin, Manavgat Belediyesi’ne emek veren mesai arkadaşlarımızın, basın mensuplarının, sivil toplum örgütü kuruluşlarının, siyasi partilerimizin yeni yılını en içten dileklerimle kutlar, hizmet etmekten kıvanç ve derin bir haz duyduğumuz Manavgat’ın ve Antalya’mızın tüm güzide insanlarına, mutluluk, sağlık ve başarılar dilerim. Saygılarımla

Şükrü SÖZEN

Manavgat Belediye Başkanı