31 BİN 500 DEPREMZEDE VATANDAŞA SICAK DOKUNUŞ

31 BİN 500 DEPREMZEDE VATANDAŞA SICAK DOKUNUŞ

Manavgat Belediyesi, Manavgat’a gelen 50 bin depremzede vatandaştan 31 bin 500’üne ulaşarak acil ihtiyaçların giderilmesinde yardımcı oldu.6 Şubat’ta meydana gelen ve 10 ilde büyük yıkıma neden olan deprem sonrasında aralıksız olarak yardım kampanyası yürüten Manavgat Belediyesi, kente gelen 50 bin depremzede vatandaştan 31 bin 500’üne birebir ulaşarak acil ihtiyaçları giderdi.

DSC_9690

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen önderliğinde organize olan Manavgat Belediyesi ekipleri, gerek Deprem Dayanışma Merkezi gerek Manavgat Belediyesi Sosyal Market’te gece gündüz çalışarak depremzede vatandaşların sorunlarının çözümünde yardımcı oldu. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de aralıksız olarak ekiplerle birlikte çalıştı.

DSC_9700

EKİPLERDEN SICAK KARŞILAMA

Manavgat Belediyesi Sosyal Market, depremin ilk anından itibaren son derece titiz bir organizasyonla depremzede vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Bölgelerinden tahliye edilerek Manavgat’taki otellere veya aile yanlarına yerleşen depremzede vatandaşlar, ilk olarak Manavgat Belediyesinin dost eliyle karşılaştı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, depremzede vatandaşların incinmeden, sorunsuz bir şekilde yardımlara ulaşmasını sağlamak için titiz bir organizasyon yapılmasını sağladı. Belediyeye gelen depremzede vatandaşlar, belediye ekiplerinin hazırladığı ikramlıklarla ve sıcak ilgisiyle karşılanarak ağırlandı. Sosyal Markette çalışan ekipler, sıra numarasıyla çağrılan vatandaşları, izdihama neden olmadan, hiç kullanılmamış yardım malzemelerine ulaşmasını birebir ilgilenmek suretiyle sağladı.

DSC_9711

SÖZEN; “ACIYI YAŞAYAN BİLİR”

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, tutulan kayıtlara göre 10 günde Manavgat’a gelen 50 bin depremzede vatandaştan 31 bin 500’üne birebir ulaşıldığını açıkladı. Başkan Şükrü Sözen, “Türkiye tarihinin en büyük yangın felaketini atlatan bir kentin halkı olarak bu süreçlerin ne demek olduğunu en iyi bilenlerdeniz. Acılar paylaşıldıkça azalır. Türkiye’mizi derinden yaralayan deprem felaketi sonrasında da tecrübeli ekiplerimizle son derece titiz bir çalışma programı kurguladık. Bu zorlu süreci ülke olarak el ele vererek, yardımlaşarak atlatacağız. Depremzede vatandaşlarımızı incitmeden, onları üzmeden sıkıntılarını imkanlarımız ölçüsünde gidermeye çalıştık ve bu hizmetimizi de sürdüreceğiz. Allah böylesi acıları bir daha yaşatmasın. Bu vesileyle tekrar hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyorum. Tüm ülkemizin başı sağ olsun. Biz her zaman görevimizin başında olarak yaraları sarmaya devam edeceğiz” dedi.

DSC_9738

DSC_9778

DSC_9783

DSC_9781

DSC_9800

DSC_9804

DSC_9742

DSC_9862

DSC_9853

DSC_9867

DSC_9872

DSC_9885

DSC_9694

DSC_9831

DSC_9840