ÇOCUKLARDAN ÇEVRE GÜNÜNDE FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

ÇOCUKLARDAN ÇEVRE GÜNÜNDE FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

Manavgat Belediyesi, Manavgat Yaşam Derneği (MAYDER) üyesi yerleşik yabancılar ile Manavgat Belediyesi’ne bağlı Sarılar Kreş ve Gündüz Bakımevi, Çocuk Kültür Merkezi ve Ilıca Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencileri, Sorgun Ormanı’nda Dünya Çevre Günü etkinliği düzenledi.

DSC_0266

BAŞKAN AMCAYLA TEMİZLİK YAPTILAR

Manavgat Belediyesi’nin eğitim kurumları ve MAYDER 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinliği nedeniyle Sorgun Ormanı’nda farkındalık yaratmak amacıyla çevre temizliği etkinliği düzenledi. Etkinliğe Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, CHP Manavgat İlçe Yönetimi, MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin, MAYDER Başkanı Ezgi Bahçealtı ve yerleşik yabancılar katıldı. Sorgun orman alanına gelen ellerindeki çevre konulu pankart ve dövizlerle gelen Sarılar Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencileri renkli görüntüler oluşturdu. Daha sonra alana Ilıca Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi ve Çocuk Kültür Merkezi öğrencileri de geldi. Öğrenciler, doğayı bilinçli bir şekilde kullanmaları için öğretmenleri tarafından hazırlanan panoyu da büyük bir merakla inceledi. Bazı öğrenciler konuşma yaparak çevre ve doğanın korunmasına dikkat çekti. Öğrenciler ve Başkan Şükrü Sözen, ellerine eldivenlerini giyerek ormanda çevre temizliği yaptı. Tüm öğrencilerle bire bir ilgilenen Başkan Şükrü Sözen, çocukların çöplerini biriktirmesine yardımcı oldu.

DSC_0249

SÖZEN; “ÇEVREMİZİ GÜZELLEŞTİRMELİYİZ”

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, çocuklara doğa ve çevre bilinci aşıladıklarını ve bunun insanın en temel sorumlulukları arasında yer aldığını söyledi. Başkan Şükrü Sözen, “Manavgat yangın felaketi sonrasında doğanın bizler için ne kadar vazgeçilmez bir unsur olduğunu çok daha iyi anladık. Bizler, doğanın verdiği her türlü güzelliğe sahip çıkmalıyız ve onu her şeye rağmen korumalıyız. Bu bilinçle 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında doğa harikası olan Sorgun Ormanı’mızda temizlik etkinliği gerçekleştirdik. İnsan, çevresini güzelleştirmeli ve doğaya karşı sorumluluğunun bilincinde olmalıdır. Etkinlikte emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür ediyor, çocuklarımızın da daha yaşanılabilir bir dünyada gelecek kurmalarını temenni ediyorum” dedi.

DSC_0176

DSC_0197

DSC_0198

DSC_0205

DSC_0236

DSC_0248

DSC_0285

DSC_0289

DSC_0310

DSC_0316

DSC_0318