BELEDİYE ÇALIŞANLARI İLKYARDIM EĞİTİMİ ALDI

BELEDİYE ÇALIŞANLARI İLKYARDIM EĞİTİMİ ALDI

Manavgat Belediyesi çalışanları, acil durumlarda anında müdahale edebilmek amacıyla ilk yardım eğitimi aldı.Manavgat Belediyesi çalışanları, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında Atatürk Kültür Merkezi’nde 2 gün süren ilk yardım eğitimi aldı.Çalışanlar ilk yardım eğitimlerinde, acil durumlarda neler yapılması gerektiğini ve olası bir vakada ilk müdahalenin nasıl olacağı konusunda, sağlık çalışanlarından ilk yardım bilgileri aldı.

4-7K4A9018

Çalışanlar, hayat kurtaran Heimlich manevrası, Rantek manevrası, bebek, çocuk ve yetişkinlerde uygulanan kalp masajı ile zehirlenme, boğulma, kazalara müdahale, temel yaşam desteği, koma, şok pozisyonu, kırık çıkık gibi acil durumlarda hangi müdahalelerde bulunulması gerektiğini uygulamalı olarak öğrendi. Eğitimlerin tamamlanmasından sonra, Antalya İl Sağlık Müdürlüğü’nce gönderilen heyet tarafından yazılı ve sözlü sınava giren Manavgat Belediyesi çalışanları, Sağlık Bakanlığı Onaylı ilk yardım sertifikalarını aldı.

5-7K4A9025

SÖZEN; “İNSAN HAYATINI ÖNEMSİYORUZ”

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, belediye çalışanlarının öncelikli görevleri haricinde de donanımlı olması gerektiğini vurgulayarak iş güvenliğinin önemine dikkat çekti. Başkan Şükrü Sözen, “Manavgat Belediyesi çalışanlarımızın, görev bölgesinde güvenli ve sağlıklı çalışmasına önem veriyoruz. Manavgat’ımıza birlikte hizmet etmekten onur ve gurur duyduğum mesai arkadaşlarımın, olası bir acil müdahale durumunda ne yapması gerektiğini bilmesi oldukça önemli. Manavgat Belediyesi ailesi olarak, iş güvenliğini esas alan eğitimlerimize devam edeceğiz” dedi.

1-7K4A9011

3-7K4A9014

6-7K4A9026