BAŞKAN SÖZEN’DEN CANLI HAYVAN PAZARI MÜJDESİ

BAŞKAN SÖZEN’DEN CANLI HAYVAN PAZARI MÜJDESİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Canlı Hayvan Pazarı Projesi’nin yer tahsisi sorununun çözülmek üzere olduğunu ve çok yakında hayata geçirileceğini müjdeledi. Side Ek Hizmet Binası’nda meclis üyelerinin hazır bulunduğu meclis toplantısında konuşan Başkan Şükrü Sözen, kentin önemli bir ihtiyacı olan Canlı Hayvan Pazarı projesinin hazır olmasına rağmen 3 yıldır yer tahsisi alınamadığı için beklediğini dile getirdi.

BELEDİYE MECLİS TOPLANTASINDA AÇIKLADI

Manavgat Belediyesi’nin 2021 yılı Nisan ayı Belediye Meclis Toplantısında konuşan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Canlı Hayvan Pazarı’nın çok yakında hayata geçirilmesi için gerekli girişimlerin yapıldığını müjdeledi. Side Ek Hizmet Binası’nda meclis üyelerinin hazır bulunduğu meclis toplantısında konuşan Başkan Şükrü Sözen, kentin önemli bir ihtiyacı olan Canlı Hayvan Pazarı projesinin hazır olmasına rağmen 3 yıldır yer tahsisi alınamadığı için beklediğini dile getirdi. Başkan Şükrü Sözen, Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol ile telefonla konuşarak durumu aktardığını ve yer tahsisi ile ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden olumlu geri dönüş alınmasının çok yakın olduğunu anlattı.

1

SÖZEN, AK PARTİ İLÇE BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ

Başkan Şükrü Sözen, mecliste yaptığı konuşmasında, “Değerli arkadaşlarımız. Bildiğiniz gibi Manavgat Belediyemizin hizmetleri hızla devam ediyor. Biliyorsunuz topluma vaad ettiklerimizden bir tanesi de Canlı Hayvan Pazarıydı. Kurban Bayramlarında yaşadığımız sıkıntıları hepiniz biliyorsunuz. Manavgat gibi çağdaş bir kente yakışacak bir Canlı Hayvan Pazarını inşa etmek istiyoruz. Halkımızın dini vecibelerini çağdaş bir şekilde yerine getireceği koşulları kurgulamak belediyemizin görevidir. Projemiz hazır olmasına rağmen, Milli Emlak’tan 3 yıldır ısrarla istediğimiz Demirciler altındaki yer tahsisini alamamıştık. Bu konuyla ilgili olarak Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı ile telefonla görüştüm. Bu konunun önünün açılmasını gerektiğini, toplumsal bir hizmet olduğunu, halkımızın böyle bir yatırımı ısrarla istediğini, her türlü kurum görüşlerinin bittiğini, bir tek Bakan adına imzaya kaldığını ifade ettim. Kendisi de iyi niyetle yetkili noktalarla görüşeceğini, kısa zamanda bize döneceğini ifade etti. Projesi hazır ve ihale noktasındayız arkadaşlar. Canlı Hayvan Pazarımızın startını buradan veriyor gibi heyecanla ifade etme ihtiyacını hissettim” dedi.

5

03

AKDENİZ BÖLGESİNDEKİ EN MODERN PAZAR OLACAK

Manavgat Belediyesi kentin önemli bir ihtiyacı olan ve Demirciler Mahallesi 141 ada 39 parselde yapılması planlanan Canlı Hayvan Pazarı için işlevsel, her kesime hitap edecek bir proje hazırladı. 33 bin 700 metrekarelik alana planlanan pazarda 8 bin m2 kapalı padok, 3 bin 650 m2 açık padok, bin 250 m2 kesimhane, 600 m2 sosyal bina, bin 200 m2 sosyal bina içerisinde kafeterya, mescitler ve otel konseptinde düşünülmüş konaklanabilecek 14 adet oda yer alacak. Projenin bina çatıları ise 1 MW güneş enerjisi panelleri yerleştirilebilecek şekilde dizayn edildi. 24 saat veteriner bulunacak olan Canlı Hayvan Pazarı’nda giriş çıkış kontrolü noktaları, otoparklar, kameralı güvenlik sistemi yer alacak. Canlı hayvan pazarında toplam 7 bin küçükbaş, 2 bin büyükbaş hayvan aynı anda bulunabilecek. Proje hayata geçirildiğinde Akdeniz Bölgesi’nde kamu eliyle yapılmış en modern canlı hayvan pazarı tesisi olacak.

12

13

14

15

16

17

02