BAŞKAN SÖZEN’DEN ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCİLERE YURT DESTEĞi

ÖĞRENCİLERE YURT DESTEĞi

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, günümüzün zor ekonomik koşullarında Manavgat’ta üniversite eğitimi alan öğrencilerin barınma sorununa duyarsız kalmadı. Yurtların yetersiz ve ev kiralarının yüksek olması nedeniyle barınma sorunu yaşayan öğrenciler, Başkan Sözen’in talimatıyla hizmete açılan Kız ve Erkek Öğrenci Misafirhanelerine kayıt yaptırarak bir eğitim yılını daha sorunsuzca geçirmek için adım attı. Misafirhanelerde hem ucuz hem de kaliteli hizmet alan öğrenciler ve aileleri, barınma sorununa destek olduğu için Manavgat Belediyesi ve Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e teşekkür etti.

ÖĞRENCİLERLE YEMEKTE BULUŞTU

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Belediyesi Çolaklı Erkek Öğrenci Misafirhanesi’nde düzenlenen akşam yemeğinde üniversiteli öğrencilerle bir araya geldi. Manavgat Belediyesi Çolaklı Erkek Öğrenci Misafirhanesi’nde konaklayan 60 üniversiteli gençle birlikte keyifli bir akşam geçiren Başkan Şükrü Sözen, tüm öğrencilerle sohbet etti, bire bir ilgilendi. Şehir dışından Manavgat’a yükseköğrenim görmeye gelen gençler, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e merak ettikleri tüm soruları sordu.IMG_20220927_191153

Başkan Sözen, öğrencilerin sorularına büyük bir içtenlikle cevap verdi, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Manavgat Belediyesi’nin tüm gençlerin eğitiminde ve kişisel gelişimlerinde her zaman aktif rol aldığını belirten Başkan Şükrü Sözen, misafirhanede konaklayan öğrencilerin sorunları ile de birebir ilgilendi, istek ve şikayetlerin gereğini yaptı.

DSC_0383

BARINMA SORUNUNA DESTEK

Başkan Şükrü Sözen, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz iyi bir eğitim almak amacıyla Manavgat’ımıza geldi. Bizler de Manavgat Belediyesi olarak, onlara bir aile ortamı yaratmaya özen gösteriyoruz. Ülkemizin geleceği olan gençlerimizin her zaman yanında ve destekçisiyim. En temel hak olan barınma konusunda hiçbir öğrencimizin sıkıntı çekmemesi adına Belediye olarak Manavgat’a okumaya gelen evlatlarımıza konaklama imkanı sağlıyoruz. Onlara her süreçte yetki çerçevemiz içerisinde destek vermeyi sürdürüp elimizden gelen tüm katkıyı sunacağız. Gençlerimizin burada yalnız olmadığını bir evi olduğunu her zaman ifade ediyoruz. Uzman eğitmen kadromuz, tüm gençlerimizle birebir ilgileniyor. Kentimizin kültürel ve coğrafi yapısını yakından tanıması için üniversiteli öğrencilerimiz için gezi faaliyetleri de düzenlemeyi planlıyoruz. Manavgat Belediyesi onların da evi. Tüm gençlerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyorum. Onların güzel bir gelecekte yaşaması için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

DSC_0362