AKDENİZ BELEDİYELER BİRLİĞİ’NDEN MANAVGAT BELEDİYESİ’NE ÖDÜL

AKDENİZ BELEDİYELER BİRLİĞİ’NDEN MANAVGAT BELEDİYESİ’NE ÖDÜL

Manavgat Belediyesi, Akdeniz Belediyeler Birliği tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması’nda Peyzaj, Planlama, Tasarım ve Uygulama Projeleri kategorisinde, ikincilik ödülüne layık görüldü

Manavgat Belediyesi’nin Side Antik Kenti’nde hayata geçirdiği Antik Side Kentsel Tasarım Projesi, ödüllerle taçlandırılmaya devam ediyor. Belediyecilik hizmetlerinde her zaman insan odaklı projeler üreten ve köklü tarihe sahip çıkarak kültürel mirası koruyan Manavgat Belediyesi, “Antik Side Portikli Yol Yayalaştırması” çalışması nedeniyle Akdeniz Belediyeler Birliği tarafından Peyzaj, Planlama, Tasarım ve Uygulama Projeleri kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüldü. Antalya Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde yapılan törene Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, belediye başkan vekili Erşan Özden, başkan yardımcısı Levent Ardıç, belediye meclis üyeleri Ayşe Çetin Önal, Hilmi Uslu, Etüt Proje Müdürü Gülbahar Budak ve projede emeği geçen çalışma arkadaşları birlikte katıldı. Başkan Şükrü Sözen ödülü, Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı olan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün elinden sahneye ekibiyle birlikte çıkarak aldı.

_NVG0630

BAŞKAN SÖZEN; ÖDÜLLERİN GERÇEK SAHİPLERİ HALKTIR

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, dünyaca ünlü Antik Side’nin, kentsel tasarım projesi çalışmasıyla birlikte yeniden tarihle buluştuğuna dikkat çekerek ödülü Manavgat halkı adına aldığını söyledi. Başkan Sözen, “Güzel şeyleri yapabilmek ve hayata geçirebilmek bizlere büyük bir mutluluk veriyor. Çalışmalarımızın Akdeniz Belediyeler Birliği tarafından fark edilmesi ve ödüle layık görülmesi ise bizleri daha çok onurlandırıyor. Akdeniz Belediyeler Birliği üyelerine ve değerli jüri üyelerine çok teşekkür ediyorum. Başarılarımızda en büyük pay sahipleri ise her zaman birlikte görev yapmaktan mutluluk duyduğum ekip arkadaşlarımdır. Ödülümüzü, hizmet etmekten onur duyduğum Manavgat halkı adına alıyorum. Emeği geçen çalışma arkadaşlarıma da yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

_NVG0634

_NVG0635

_NVG0694

_NVG0664

_NVG0642

_NVG0676