MANAVGAT GİRİŞLERİ GÜZELLEŞTİ

ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Manavgat Belediyesi, kente girişlerinin görsel olarak güzelleştirilmesi amacıyla başlattığı Çevreyolu Kenarı Peyzaj Düzenlemesi çalışmalarını tamamladı. 1.5 km’lik D-400 Karayolu güzergahında bir süredir devam eden düzenleme çalışmaları kapsamında Aşağıışıklar Mahallesi kısmında 15 bin m2, Aydınevler Mahallesi kısmında 4 bin 500 m2, Bahçelievler Mahallesi kısmında 12 bin m2 olmak üzere toplam 31 bin 500 m2’lik alan yeşil alana dönüştürülerek güzelleştirildi. Çalışmalar sürerken toplam 5 adet kavşak ve refüjün de düzenlemesi yapıldı.

586A9778

DNZ_2077

MANAVGAT HALKI BEĞENDİ

Manavgat’ın giriş vizyonuna yönelik olarak yeşil alan tasarımlarının yer aldığı çalışmalarda D-400 Karayolu güzergahı boyunca su gösteri göletleri, gezinti yolları, oturma alanları, aydınlatma sistemleri yerleştirilerek alanın güvenliği ve şıklığı da sağlandı. Son derece büyük bir titizlikle yapılan dinlenme alanları, yürüyüş parkurları, yol kenarı kaldırımları, süs havuzları ve kanal geçişi için 2 adet ahşap köprü, vatandaşların beğenisini topladı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Çevreyolu etrafında yapımı tamamlanan düzenleme çalışmalarının kent kimliğine estetik kazandırdığını söyledi.

SÖZEN; “DAHA GÜZEL MANAVGAT İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Başkan Sözen, “Her yıl 4 milyon turistin geldiği Manavgat’ımızda çevreyollarının görüntüsü son derece önem kazanıyor. Yerli ve yabancı ziyaretçilerimiz, kentle ilgili olarak ilk izlenimlerini çevreyollarından geçerken ediniyor. Bu nedenle çevreyolu düzenleme çalışmalarımızı planlayıp, kısa sürede de tamamladık. Belediye hizmetlerimizde öncelikli amacımız daha yaşanabilir ve daha güzel bir Manavgat’ı geleceğe bırakabilmek. Çalışmalarımızın halkımız tarafından beğenilip onaylandığını öğrenmek bizi mutlu ediyor” dedi.

DEN_6094

e-belediye,

e-imar

iletişim

sanal-tur

rehber

video-galeri

nöbetçi-eczaneler

meclis kararları

ihaleler

manavgat-revize21_03

smsduyuru

gündem

köy evleri